Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel
offlineniechaj blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
Projekt: MARIOLKOWO
55639 odwiedzin | wpisów: 69, komentarzy: 1117, obserwuje: 243
 

Oblężenie zakończone!

autor: niechaj blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Po prawie 6 miesiącach oblężenia rusztowanie padło! :D

blog budowlany - mojabudowa.pl


Został ostatni bastion, północno-wschodni, ale trzyma się już resztkami sił, pokonamy go jedną szarżą Wreszcie mogliśmy zobaczyć dom z dachem i gankiem (rusztowanie powstało na okoliczność stawiania więźby), a wychodząc i wchodząc do domu nie trzeba się przeciskać między słupami jak wściekły słoń w brzezinie.

Rozochoceni sukcesem obraliśmy nowego wroga do pokonania - bagno na trasie do ganku. Na pohybel!

W piątek powrócili do nas dekarze, uwijali się szybko, pracowali dokładnie i przeklinali soczyście ;) Inwestor bawił się na parterze, dekarze na dachu, ja na poddaszu poczułam się jakbym była w bloku - o nie, never ever :D

blog budowlany - mojabudowa.pl

Przybyły drabinki przeciwśniegowe (brzydkie, ale konieczne), kominek odpowietrzający pion kanalizacyjny (jeszcze brzydszy, ale konieczny) rury spustowe (białe, więc śliczne i konieczne), obróbki kalenicy głównej i ganku Gąsior ganku zmieścił się na styk! 10mm

blog budowlany - mojabudowa.pl

Ponieważ zwariowaliśmy i planujemy zacząć tynkowanie wewnątrz w najbliższych dniach, prowadzimy zajęcia przygotowawcze w grupach jednoosobowych. Jedna z grup sprząta po drugiej, a druga brudzi, żeby pierwsza miała co robić ;) Np takie drzwi na szczycie schodów, coby zatrzymać cokolwiek wody z tynków i ciepła z kozy na parterze (poddasze będziemy tynkować gdy tynki na parterze trochę podeschną i poprawi się pogoda - boimy się, że boazeria dostałaby za dużo wody).

blog budowlany - mojabudowa.pl

Grupa pierwsza, gdy podda się w nierównej walce z bałaganem grupy drugiej, wynosi na poddasze 60m2 4m boazerii przeznaczonej na sufit owego i maluje ją (część na parterze).

Grupa druga wspiera ją wynosząc na poddasze kawę. A także mleko i cukier.

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

Grupa pierwsza skończyła też  (prawie) olejować skosy, o tak:

blog budowlany - mojabudowa.pl

Po zakoczeniu czynności na budowie nastąpiło przegrupowanie i Inwestorzy wespół w zespół udali się do tymczasowego domu polować w internetach na przeceny z okazji Black Friday. Udanych łowów, dobranoc! :)


Mamy wodę!

autor: niechaj blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

A wczora z wieczora. O pardon, nie to święto. Wczora z wczesnego ranka stawili się Panowie Od Wody.

Rozjechali nasze śliczne błotko, wywiercili małą dziurę i dowiercili się do wody!

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

Mamy studnię! Jeszcze tylko szambo i będzie można korzystać z toalety ile du..sza zapragnie :D Kiedy już ją zamontujemy, chyba, że zrobimy dziurę w podłodze, bo zdrowsza.

Mamy też ostatnie okno, czyli tarasowego HSa. Panowie, którzy montowali są czarodziejami. Zamontowali tak, że bezprogowy HS miałby 3cm próg. Nic to, mają poprawić - no ja myślę!

blog budowlany - mojabudowa.pl

Dzisiaj spotkała nas niemiła niespodzianka - ktoś oglądał działkę, która jest położona kilkadziesiąt metrów nad nami ;( No jak śmiał! :D Mam nadzieję, że nikt się tam nie będzie budował co najmniej przez kilka lat, żebym się zdążyła nacieszyć widokiem, buu! Myślicie, że jeśli zrobimy z siebie buraków i chamów (tzn nie żebyśmy musieli się jakoś wysilać :P ), zrobimy chlew na działce, jakieś głośne imprezy, czarną mszę, naopowiadamy o wadach działki to się odczepią? :D